Finanse w systemach ERP

FK, jako podstawowe oprogramowanie do zarządzania finansami przedsiębiorstwa.

System ERP za drogi? Wcale nie!

System ERP za drogi? Wcale nie!

Jeśli ograniczają Cię środki finansowe na zakup systemu ERP, mimo to jest wiele sposobów na przeprowadzenie inwestycji wdrożenia systemu ERP – chociażby kredyty technologiczne, leasing czy nowość na rynku zakupu systemu ERP, o którym przeczytasz poniżej.Możliwość pozyskiwania środków na zakup oprogramowania do zarządzania zasobami przedsiębiorstwa, a więc systemu ERP jest dość szeroki. W zależności od charakteru firmy, a przede wszystkim od indywidualnych potrzeb przedsiębiorstwo może zdecydować się głównie na:

  1. Leasing
  2. Kredyt
  3. Dotacje Unijne

Dotacja Unijna

Pozyskiwanie funduszy jako projekt rozwojowy jest dofinansowany ze środków Unii Europejskiej. pozyskiwane środki mogą zostać przeznaczone na zakup sprzętu, usługi implantacyjne, jak i zakup licencji systemu ERP. Przedsiębiorstwa mogą starać się o dotacje z kliku źródeł:

  • Regionalnych Programów Operacyjnych
  • Program Innowacyjna Gospodarka
  • Program Rozwoju Obszarów Wiejskich

Z tych dotacji od 2008 roku zainteresowanie znacznie wzrosło na zakup technologi IT, co spowodowało coraz większe trudności w pozyskiwaniu tych funduszy, lecz jest do zrealizowania.
22124dp68jedqzj

Kredyt technologiczny

Inną formą ubiegania się o środki na zakup aplikacji biznesowej ERP jest kredyt na technologie. Instytucją koordynującą udzielania kredytów na wdrożenia nowych technologii, w tym technologie IT jest Bank Gospodarstwa Krajowego. Każdy przedsiębiorca może ubiegać się za pośrednictwem banku komercyjnego o pozytywne rozpatrzenie wniosku w BGK. Pozytywne rozpatrzenie wniosku pozwala na udzielenie kredyty technologicznego przez bank komercyjny. Jak do tej pory niewiele osób zdecydowało się na taką możliwość dofinansowania, co znacznie zwiększa szanse na otrzymanie funduszy na oprogramowanie ERP.

Leasing Operacyjny

Można powiedzieć, iż jest to niedoceniona forma pozyskiwania funduszy na system ERP. Zaletą dofinansowania leasingu  jest możliwość przeznaczenia wolnych środków na bieżącą obsługę firmy. W porównaniu do kredytu technologicznego, czy wsparcie unijne firma leasingu jest dość łatwa do pozyskania. Ta forma dość powiedzieć, że jest najbardziej popularna wśród małych i średnich firm, które dopiero startują na rynku.

admin

Comments are closed.