Finanse w systemach ERP

FK, jako podstawowe oprogramowanie do zarządzania finansami przedsiębiorstwa.

Zarobki pracowników IT

Zarobki pracowników IT

Rozwijający się rynek pracy w branży IT sprzyja systematycznie rosnącym zarobkom.

Branża IT w Polsce ciągle się rozwija i to bardzo dynamicznie, wzrasta popyt na wykwalifikowanych pracowników, część specjalistów decyduje się na prace zagranicą, a liczba absolwentów na kierunkach informatycznych wciąż jest niewystarczająca do zapotrzebowania na rynku IT. Wszystkie te czynniki mają wpływ na to iż zarobki IT należą do jednych z najwyższych.

 

Najlepiej opłacani specjaliści branży IT pracują w dużych międzynarodowych korporacjach w branży bankowej i telekomunikacyjnej. Średnie zarobki w korporacjach są średnio o połowę wyższe niż w małych firmach. Najgorzej opłacani są pracownicy w sektorze publicznym.

 

Innym czynnikiem wpływającym na wysokość zarobków jest forma zatrudnienia. Zazwyczaj pracownicy są zatrudniani na etat, jednak ostatnimi czasy wyraźnie można zaobserwować wzrost zlecenia za projekt. Takie osoby mogą liczyć na wyższe zarobki od „etatowców”. Forma ta jest coraz popularniejsza, gdyż daje dużo większe korzyści, takie jak np: wynagrodzenia za projekt (nawet kilka razy w miesiącu), różnorodność pracy, wybór zleceń, praca w dowolnym miejscu.

 

Niewątpliwie pracy dla informatyków w najbliższym czasie  nie zabraknie. Informatyka to tak dynamicznie rozwijająca się gałąź gospodarki, że praktycznie każdego miesiąca powstają nowe techniki, nowe systemy, oprogramowanie komputerowe – zapotrzebowanie na specjalistów ciągle rośnie w wielu odmianach IT.

 

admin

Comments are closed.