Finanse w systemach ERP

FK, jako podstawowe oprogramowanie do zarządzania finansami przedsiębiorstwa.

Programy księgowo-płacowe

Programy księgowo-płacowe

Ostatnio wiele się mówi o nowych systemach dla przedsiębiorstw w zakresie zarządzania finansami, księgowością. Coraz to nowsze systemy powstają i coraz to lepsze. Ich możliwości są naprawdę duże i znacząco pomagają w zarządzaniu sprawami finansowymi.

Jednak ostatnio wybrałem się do kilku firm i ku mojemu zdziwieniu większość firm do rozliczenia używa Excela! Myślałem, że to już dawno przestało być modne i w dobie rozwiniętej informatyki i nowoczesnych systemów, wszystkie przedsiębiorstwa korzystają z gotowych rozwiązań systemowych.

Na pytanie dlaczego tak jest? odpowiedz jest bardzo prosta, bo tu wszystko wydaje się proste, łatwo wszystko policzyć i tak się przyzwyczailiśmy. Takie odpowiedzi najczęściej słychać. A jako podstawowy argument, że przecież można znacząco przyśpieszyć operacje, to w żadnym przypadku to nie przemawia.

Widać, że nasz kraj jest jeszcze daleko za rozwiniętymi krajami. Oczywiście jest bardzo dużo firm, która w pełni korzysta z zalet oprogramowania ERP, w tym z systemów kadrowo-płacowych i nie wyobraża sobie innej formy rozliczenia spraw finansowych.

Świadomość polskich przedsiębiorstw musi się zmienić i to jest zadanie zarówno państwa, oraz dostawców systemów, którzy muszą przekonać i pokazać realne korzyści z wdrożenia takiego oprogramowania. A niewątpliwie systemy finansowe takie zalety posiadają i w znaczny sposób mogą pomóc w sprawach finansowych każdego przedsiębiorstwa, czy instytucji.

admin

Comments are closed.