Finanse w systemach ERP

FK, jako podstawowe oprogramowanie do zarządzania finansami przedsiębiorstwa.

Elektroniczne faktury

Elektroniczne faktury

Nowości jakie oferuje informatyka i cała jej branża widoczne są na każdym kroku w całej gospodarce.

Informatyka XXI wieku widoczna jest we wszystkich gałęziach gospodarki. Największe pole w tym segmencie mają firmy tworzące oprogramowanie biznesowe. Efektem tych działań jest w pełni informatyczna praca w fabrykach, sprzedaż towarów poprzez internet, zarządzanie relacjami z klientem, przelewy bankowe z wykorzystaniem cyfrowej sieci, gry online i jeszcze można by tak wymieniać bez końca.

Sprzedaż jako osobna gałąź gospodarki jest bardzo mocno zinformatyzowana. Narzędzi dla sprzedaży, dla sprzedawców jak i tych co kupują jest niezliczona liczba. W biznesie sprzedaż ma bardzo mocne fundamenty. Jednym z elementów jest faktura. A właściwie faktury, które to w milionach egzemplarzy dziennie wędrują między firmami a ich klientami.

Tradycyjne papierowe faktury już powoli odchodzą w zapomnienie, nikt nie ma już czasu ani chęci pofatygować się po fakturę jeśli całość zamówienia była realizowana przez internet. Dlatego wraz z zakończeniem zlecenia mailowo wysyła się fakturę za zakup towarów, czy usług.

W przypadku dużych przedsiębiorstw, które realizują ogromne ilości zleceń takie wystawianie faktur i przesyłanie je do klienta może być również kłopotliwe. Mimo, że to czynność wyłącznie wysyłania maila. Na przeciw takim innym problemom związanych z wystawianiem faktur wychodzą producenci oprogramowania. Systemy sprzedażowe jako oprogramowanie biznesowe posiada funkcje automatycznego generowania faktur i automatycznego wysyłania ich do klienta, wraz z zakończeniem zlecenia. Jest to ogromna zaleta, która nie mówiąc już o samych kosztach związanych z papierem, drukarką ,tuszami, kopertami, znaczkami, itp. ale przede wszystkim pewną automatyzację pracy, efektywność oraz ograniczenie monotonni w pracy do minimum.

System faktura, a więc program do wystawiania faktur, jest dostępny w większości oprogramowań do zarządzania przedsiębiorstwa, a także instytucji, organizacji państwowych.

admin

Comments are closed.