System ERP jest oprogramowaniem komputerowym, który składa się z modułów (pakietów). Każdy moduł odpowiada jednemu działowi w firmie. Opisywany pakiet „Finanse”, jak sama nazwa wskazuje będzie on wspomagał przedsiębiorstwo w zakresie księgowości i finansów.
modul-erp-rekord
System ERP można porównać do układania klocków. W naszym przypadku gotową budowlą będzie system ERP, natomiast modułami będą moduły ERP. Można wybrać dowolny zestaw i budować z niego dowolne budowle. Tak działa system ERP, klient decyduje do jakiego działu w firmie będzie potrzebował pomocy oprogramowania biznesowego i wybiera odpowiednie dla siebie moduły.

Dodatkową cechą pakietu ERP jest jego integracja pomiędzy modułami. Dane, czy informacje jakie przewijają się przez system zapisywane są do bazy danych oraz udostępniane są innym pakietom, które aktualnie potrzebują takowych informacji. Taka architektura oprogramowania ERP daje wiele korzyści, lecz przede wszystkim należy wypomnieć, iż dostęp do danych odbywa się w czasie rzeczywistym, co jest kluczową sprawą w podejmowaniu prawidłowych decyzji w korporacji.